حمیدرضا بابامرادی مشاور
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸
dr hamidreza babamoradi
رفتارهای مرد ها هنگامی که عاشق می شوند
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۸

زن زیرک کیست و چگونه باید باشد؟ حمیدرضا بابامرادی روانشناس

dr babamoradi

جهت وقت مشاوره با شماره ۰۹۱۹۵۵۸۳۷۶۷ تماس حاصل نمایید

زن زیرک اولین کسی که در دنیا دوست داره،خودشه! پس به سلامتی و ظاهر خودش می رسه، و همچنین به رفتار و اخلاقش.اوضاع ظاهریش به روز و آراسته است و همیشه در حال آموختن چیزهای جدید برای بهبود و ارتقای شخصیت قشنگ خودشه.اون در زندگیش اهداف و برنامه ریزی هایی داره و با عشق اجراشون می کنه،پس وقت اضافی ای برای سیریش شدن به مردی که باهاش در رابطه ی عاطفی هست نداره.اما وقتی با مردش برخورد داره دلبری می کنه و خوب و قشنگ برخورد می کنه و لطیف.توی ریلیشن شیپ اش دیگه اون خانم دکتر توی مطب، اون مهندس معمار توی محل کار،دیگه اون مدیر مجموعه ی بزرگ ورزشی بانوان،اون رییس دانشکده، و استاد سر کلاس ها نیست.زن زیرک وقتی با مردش در ارتباطه خشک نیست و رفتار ملایم و دلبرانه داره.
زن زیرک اما همه ی قشنگی های خودش رو به یکباره برای مرد روی میز نمیگذاره و صبر می کنه مرد با تلاش خودش اونها رو بخواد و شکار کنه.
حتما همگی دختر هایی رو دیدید که از همون اوایل رابطه به عنوان اینکه “من نمیخوام فیلم بازی کنم” میان و تمام محبت های عالم رو سر اون پسر بدبخت خالی میکنند.و حتما شکست عشقی سخت همین دختر ها رو هم دیدید.این شکست رو خودش ایجاد کرد چون به مرد فهمونده که من دختری ام که می ترسم تو رو از دست بدم! پس مجبورم با خوبی هام بیچارت کنم که نتونی ولم کنی!پسر اینو میفهمه و به خودش میگه کاش زودتر از این زندان خلاص بشم!
زن زیرک،برای مرد مادری نمی کنه!هی هردقیقه ازش آمار نمیگیره ،کارهای شخصی مرد رو انجام نمیده، چون اون پذیرفته طرف مقابلم یک مـــرد هست نه یک بچه! وقتی یک دختر، مادری می کنه به مرد این حس رو میده که تو هنوز به قدر کافی بزرگ نشدی.وکیه که این حس رو دوست داشته باشه؟!
زن زیرک شوخ طبعه اما بی احترامی رو موضوع خنده داری نمیبینه.
یک دختر ساده دل وقتی مرد بهش بی احترامی میکنه فوری توی دلش میگه نه بابا منظوری نداشت اما یک دختر زیرک به محض دیدن بی احترامی از مرد توضیح می خواد.
اگر رفتاری از مرد ببینه که دوستش نداره،غر نمیزنه ولی به مرد پاداش هم نمیده، میزاره مردشکارگر،خودش جویا بشه و در صدد رفعش بر بیاد
مرد مرکز دنیای یک زن زیرک نیست بلکه همونطور که از اول گفتم مرد و ریلیشن شیپ بخشی از زندگیش هستند.
وقتی مرد از این زن تعریف می کنه جوابش رو با خودم میدونستم و اینا نمیده بلکه تشکر میکنه.
یک زن زیرک هرگز با زن های دیگه رقابت نمی کنه چون اعتماد به نفس داره و خودش رو خوب و زیبا میدونه.
زن زیرک خودش رو به خاطر مرد از این رو به اون رو نمیکنه و تغییرات عجیب غریب نمیده.هرکسی ممکنه از برخی سلایق دختر خوشش نیاد دلیل نمیشه تغییرش بده چون وقتی همچین تغییرات عظیمی رخ بده مشخص میشه دختر از خودش هویتی نداره و دهن بینه و مرد در رابطه و حتی ادم های دیگه هم از ادم دهن بین و غیر مستقل خوششون نمیاد.
زن زیرک همش دنبال مادیگرایی نیست اما شآن خودش رو هم میدونه و قرار نیست فقیرانه زندگی کنه یا به وقت قرار هاشون مثلا اگر ازش پرسید چی میل داره بگه هیچی!درصورتی که اتفاقا گرسنه است و یا میل داره چیزی بخوره.و یا درمقابل هدیه ای که مرد بهش میده تهاجمی برخورد نمیکنه،جواب هدیه،محبت و تشکره نه دعوا برسر اینکه چراپولات رو دادی برای من هدیه خریدی؟
زن زیرک حسود نیست!.
زن زیرک اگر دید که مرد در جمع خطایی کرده سریع بهش حمله نمیکنه!وقتی رفتن خونه و درخلوت باهاش صحبت می کنه.
زن زیرک استقلال مالی خودش رو حفظ می کنه

مردها خیلی ساده ، به زنی که برای جلب رضایتشون بیشتر از حد تلاش می کنند احترام نمی زارن!
زن زیرک می دونه همون لحظه ای که مرد بفهمه زن در انتظارش می مونه، تا ابد زن رو منتظر نگه میداره!
یه زن زیرک اینو میدونه که اگر دیگران نظری مخالف اون رو دارن لازم نیست خودشو به آب و آتیش بزنه تا راضی بشن و اهمیت خاصی نداره که باهاش مخالفن چون هر آدمی متفاوت از دیگرانه.
یک دختر زیرک نیاز مرد به خطر کردن،چالش و هیجان رو در نظر می گیره و سرکوبشون نمی کنه.
وقتی مردی با یک دختر ساده دل که مطیع کامل مرد هست و حتی خواسته های مرد رو به خودش ترجیح میده تا مرد رو راضی نگه داره ولی خودش از درون متلاشی میشه روبرو هست توی دلش میگه : وای بازم یکی ازون دخترسیریشا!حالا هرجا میرم باید ببرمش، اه!
زنی که مرد رو در همه حال تایید میکنه و بیش از حد برای جلب نظرش تلاش می کنه در چشم یک مرد زنی ضعیف هست نه مهربون.چون میدونه خودش واقعا مستحق این حجم رویایی از توجه و محبت نیست و دختر حتما داره فیلم بازی می کنه!
دختر زیرک توی دست مرد مثل موم نیست و مرد توی رابطه با دختر زیرکی که بله قربان گو نیست و نظرات و کارهای شخصی خودش در ارجحیت هست شاید گاهی برنجه اما باور داره که دختر رفتارهاش واقعیه و صادقانه.

یک زن زیرک بی احترامی به خودش رو پذیرا نیست ودرمقابلش حتما یکی از این دو کار رو انجام میده: یا سعی می کنه ارتباطش رو با طرف قطع کنه و یا اینکه رابطه رو بهبود ببخشه.
زن قوی در نظر مرد جذابه چون بار کمتری رو هم بر دوش خودش حس می کنه و این ذهنیت رو نداره که همیشه مجبوره اسباب شادی زن رو فراهم کنه.

آشپزی، ننگ و عار نیست…
این روزها دختران جوان و خانم های مایل به شلیک بودن برای اینکه متفاوت به نظر برسند سعی میکنند هر چه زنان قدیمی بلد بودند یاد نگیرند. برای مثال بلد بودن خیاطی، گلدوزی و به خصوص آشپزی برای باکلاس بودن شان ننگ و عار است اما حتما در کلاسیهای فشرده زبان آن هم تا ترم سه و چهار یا یوگا و تای چی شرکت می کنند. باکلاس بودن واقعی یعنی سرآمد بودن در همه چیزو خوب است بدانید داشتن هنرهای خانگی برای یک خاتم نه تنها بی کلاسی نیست بلکه نشان دهنده هوش، استعداد و مهارت بالای او در زندگی است. خیلی جذاب است که ضمنی شیک بودن دست پخت بیستی داشته باشید و از هر انگشت تان یک هنر بریزد!

تواضع، فوت کوزه گری است!
اگر شما از آن دسته باکلاس نماهایی هستید که فکر می کنند برای متفاوت بودن باید یک جوری به همه حالی کرد، آنها بال مگس بوده و شما قطب عالم امکان هستید (!) سخت در اشتباهید. غرور و تکبر بیجا نه تنها از شما فردی متفاوت و قابل اعتنا نمیسازد بلکه باعث میشود تا درجه آدم متوهمی که می شود به توهماتش خندید، پایین بیایید. بنابراین همیشه متواضع باشید و هرگز در هیچ جمعی از زیبایی، هوش، شغل و موقعیت، امکانات مالی و خانواده با اصل و نسب خودتان با آب و تاب تعریف نکنید باورکنید برای زیبا به نظر رسیدن در جوامع انسانی، تواضع بیشتر از خودستایی به کارتان می آید.

رازدار باش حتی اگر مد نباشد!
رازداری یکی از ویژگیهای مهم برای افرادی است که رموز خاص بودن را بلد هستند. یک خانم محترم هرگز و هرگز اسرار زندگی شخصی دیگران را برای نزدیکترین کسان خودش هم تعریف نکرده و هیچوقت هم اسرار محرمانه بین خود و نزدیکانش را برای افراد دیگر بازگو نمی کند. نکته اینجاست برای اینکه باکلاس باشید قطعا باید قابل اعتماد باشید و بدون هیچ تردیدی زنی که رازدار نیست، قابل اعتماد هم نیستم.

هنگامی که مردها بهتر ارتباط برقرار می کنند

مردان هنگامی با شما بهتر ارتباط برقرار می کنند که تمرکز کافی داشته باشند و از قبل حدود مکالمه را بشناسند و اطلاعات کافی درباره آن داشته باشند مثلا قبل از مکالمه بدانند هدف از این صحبت چیست و از آن چه می خواهید ، به این صورت ، احساس می کنند کنترل کافی روی رفتارشما دارند.

وقتی به همسرتان احساس عدم امنیت می دهید

برخی از مواقع ما خانم ها درخواست هایمان را رک و صریح بازگو نمی کنیم و بسیاری از خواسته هایمان برای مردان گنگ و نا مفهوم است . شیوه بیان چنین خواسته هایی مردها را معذب می کند و مرد احساس می کند، روی هیچ موردی کنترل ندارد و این طرز بیان برایش نا امنی و عدم اطمینان به وجود می آورد

واکنش مردها به صحبت های بدون مقدمه

مردان علاقه ای به صحبت کردن درباره این موضوعات ندارند و در مقابل آن مقاومت می کنند و گاهی با شما به جر و بحث می پردازند که از ادامه صحبت منصرف شوید و یا شما را حواس پرت فرض می کنند و جدی به حرف هایتان گوش نمی دهند.

مردها از شکایت متنفر هستند

مردها از شکایت بیزارند و در مقابل کلماتی مثل «تو» و «چرا» حالت دفاعی به خود می گیرند زیرا مردها اهل رقابت هستند ممکن است با شما مبارزه کنند. بهتر است به جای این کلمات صحبتتان را با جملات «دوستت دارم وقتی که …» یا «خیلی خوشحال می شوم وقتی که …» آغاز کنید و شکایاتتان را تبدیل به درخواست کنید تا مردان جذب شما شوند.

خوی شکارگری مرد

اگر زن بگذاره مسیر خاص خودش رو بره محبوب میشه و هرقدر که سعی کنه جلوش بایسته کم ارزش تر میشه در نظر مرد.خوی شکارگری از ابتدای تاریخ همراه مرد ها بوده و همیشه دوست داشتن به دست بیارن.شکار و زن رو.فرض کن یک مرد ماشین بنز میخواد و یهو از نمایشگاه ماشین بهش زنگ بزنن و بگن ما چون میدونستیم خیلی بنز دوست داری برات فرستادیم دم دره تمیز و سالم همون رنگی که می خواستی.خب اول چقدر ذوق داره اما فکر می کنید بعدا خوب ازش مراقبت می کنه؟! حالا عکس این قضیه،مردی که با تمام سختی ها روز و شب کار کرده و سود و زیان ها داشته و بعد از چند سال می تونه ماشین دویست و شیش مورد علاقش رو بخره!اینجا هم قدرش رو می دونه و هم خوب ازش مراقبت می کنه و همیشه هم به عنوان یکی از افتخاراتش در ذهنش هست که تلاش کردم و ماشین مورد علاقم رو خریدم!
زنی که از خوی شکارگری مرد خبر داره اجازه میده تا مرد اون رو ببینه و برای رسیدن بهش تلاش کنه و حتی از موانعی که سر راهشون هست عبور کنه و توجه زن رو جلب کنه.همین فرآیند مرد رو سرحال میاره و کاری میکنه به توانایی خودش بنازه.

دیگر غر نزنید

هنگامی که او وجود شما را بدیهی می انگارد و توجه اولیه را به شما ندارد و غر زدن هم چاره کارتان نیست چه کنید؟
هنگامی که شما غر می زنید او صدایتان را در گوش خود خاموش می کند اما وقتی با کارهایتان حرف می زنید توجهش جلب می شود
حتی هنگامی که مردی وجود زن در کنارش را امری بدیهی می انگارد و او را ندیده می گیرد هنوز هم می خواهد از اینکه او هنوز ( همانجاست ) اطمینان حاصل کند
هنگامی که غر می زنید این شمایید که تبدیل به مشکل می شوید و او شما را با خاموش کردن صدایتان حل می کند اما وقتی غر نمی زنید او مشکل را حل می کند
هنگامی که مشکلی وجود داشته باشد مردها عاشق این هستند که آن را حل ( بخوانید: درست تعمیر ) کنند با غر زدن شما کاری می کنید که انگار مشکل در وجود شماست
هنگامی که شما غر می زنید آنچه او می بیند ضعف است
وقتی شما به مردی احساس مرد بودن می دهید آن حس خاص بودن آن حس اسطوره بودن را به او می دهید می توانید از او هر کاری را بخواهید و او با سر برای انجام آن خواهد رفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *